December 2004

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Nowa wersja licencji GNU

10:22
Fri
24
Dec 2004

Richard Stallman poinformował o prowadzeniu prac nad nową, trzecią wersją licencji GNU GPL - najważniejszą licencją wolnego oprogramowania. Poprzednia aktualizacja była 13 lat temu. Stallman pracuje nad zapisami, które nawiązywałyby do współczesnych technologii i problemów, w tym kwestią patentów oraz zasadami stosowania programwów w środowiskach sieciowych.

Wiecej »

Comments | Share

# Doxygen

22:40
Wed
22
Dec 2004

St3tc namówił mnie dzisiaj do zainteresowania się bardzo fajnym, darmowym narzędziem do automatycznego generowania dokumentacji z komentarzy w kodzie źródłowym. Zacząłem się tego uczyć i przerabiać komentarze w kodzie SnowCraft 2.

Nie rozpisując się bardziej, zachęcam do zapoznania się z tego typu technologią - w końcu każdy chciałby korzystać z opisu własnych modułów niczym z MSDN, w dodatku bez większego nakładu pracy, a używanie tego może zachęcić do lepszego ogranizowania i opisywania swojego kodu.

Wiecej »

Comments | Share

# Będą patenty

22:37
Wed
22
Dec 2004

Nowe informacje na temat groźby wprowadzenia w Unii Europejskiej, wzorem USA, patentów na oprogramowanie podaje portal gazeta.pl. Wygląda na to, że patenty jednak będą. Zobaczymy, do czego to doprowadzi :P

Wiecej »

Comments | Share

# Miliard dolarów grzywny dla spamerów

11:11
Tue
21
Dec 2004

Najwyższą grzywnę nałożoną dotychczas na spamerów zapłaci 3 spośród 300 pozwanych do sądu przez prowadzącego serwer poczty elektronicznej, na który wpływało prawie 10 milionów niechcianych listów dziennie.

Wiecej »

Comments | Share

# Zakaz 3D

18:22
Mon
20
Dec 2004

Z cyklu "bez komentarza": Jak podał GameDAILY BIZ, teksańska firma McKool Smith pozwała do sądu 12 producentów gier za złamianie swojego patentu z 1988 roku, który dotyczy... wszelkiej prezentacji trójwymiarowych obiektów na płaskim ekranie.

Comments | Share

# Książka o czytaniu kodu

13:22
Sat
11
Dec 2004

Helion wydał bardzo ciekawą książkę pt. "Czytanie kodu. Punkt widzenia twórców oprogramowania open source". Książka wygląda na godną polecenia ze względu na nietypową tematykę.

Umiejętność czytania i analizowania kodu źródłowego to umiejętność bardzo potrzebna w pracy programisty (w której podobno więcej kodu się czyta, niż pisze), a często kulejąca u młodszych pasjonatów programowania. Szkoda tylko, że przykłady są wyłącznie w języku C.

Wiecej »

Comments | Share

# Spam skuteczny

13:13
Sat
11
Dec 2004

BSA dała kolejny popis swojej jakże pożytecznej działalności informując w wynikach swoich badań, że co piąty mieszkaniec Wielkiej Brytanii kupuje oprogramowanie zachęcony do tego przez spam.

Wiecej »

Comments | Share

# Warsztat Soft

21:21
Fri
10
Dec 2004

Dragomir we współpracy z pozostałymi ludźmi z kanału #warsztat stworzył dzisiaj stronę WWW nowej firmy, którą zakładamy :)

EDIT: Powstała też reklama firmy: ELO.JPG.

Wiecej »

Comments | Share

# Piractwo nie takie złe :)

13:49
Mon
06
Dec 2004

Wyniki badań przeprowadzonych przez Agencję Reuters mówią, że zdaniem samych artystów piractwo internetowe nie przynosi im zbyt dużych strat. 75% pytanych twórców odpowiedziało, że internetowe piractwo stanowi dla nich niewielkie zagrożenie. Poważny problem związany z wymianą plików w Internecie widzi jedynie 3% osób tworzących muzykę.

Wiecej »

Comments | Share

# Sodaplay

23:26
Sun
05
Dec 2004

Na kanale #warsztat zarzucili dzisiaj linkiem do bardzo fajnego apletu Java. Jest to prosta gierka, w której można konstruować własne stworzonka z punktów masy, połączeń i mięśni i obserwować, jak poruszają się i podlegają w symulacji prawom fizyki. To naprawdę wciąga!

Wiecej »

Comments | Share

# Make Love Not Spam

12:46
Wed
01
Dec 2004

Lycos Europe napisał wygaszacz ekranu Make Love Not Spam, który przeprowadza atak DDOS na strony spamerów. (Więcej) Krótko po tym strona wygaszacza została zaatakowana i w tej chwili nie można na nią wejść. (Więcej)

Ale dla chcącego nic trudnego! Wersję instalacyjną wygaszacza można znaleźć w sieci eDonkey pod adresem Lycos_Make_Love_not_spam_screensaver_en.exe. Niestety, wygaszacz nie może połączyć się z serwerem, żeby pobrać listę spamerów. Zobaczymy, jak sprawa potoczy się dalej...

Comments | Share

STAT NO AD
[Stat] [STAT NO AD] [Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2018