October 2005

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# W produkcji: STA

Sat
29
Oct 2005

Nie to, żeby nic się nie działo. Wręcz przeciwnie. Powstaje projekt o nazwie STA. Będzie to gra w widoku od góry wzorowana na GTA 1, w której gracz wcieli się w studenta i będzie wypełniał różne misje. Jest to program na zaliczenie z Analizy, Projektowania i Programowania Obiektowego, co nie zmienia faktu, że stanie się oficjalną, ciekawą i (mamy nadzieję) skończoną produkcją.

Projekt prowadzą dwie osoby - ja i Przemysław Sowa. Jest open source, na licencji GNU GPL, a postępy można śledzić w repozytorium SVN pod adresem https://lin.icis.pcz.pl/svn/temp/STA/ lub https://lin.icis.pcz.pl/websvn/ > Temp > STA.

Comments | Share

# Wykład o Pythonie

Thu
20
Oct 2005

Wrzuciłem w końcu do ściągnięcia log z wykładu, który wygłosiłem niedawno przez IRC-a na temat składni języka Python. Co prawda niewiele osób słuchało i niezbyt się podobał (dużo teorii, 0 przykładów, szybko itd. :) ale co tam - zawsze to produkcja++ ;)

Wiecej »

Comments | Share

# PokemonCrypt

Wed
19
Oct 2005

Widząc wielokrotnie tak uwielbiane przez jednych, a tak znienawidzone przez innych tzw. PiSMo POkeMoNoWE stosowane np. w blogach nastolatek naszła mnie myśl, że w tej na pozór losowej wielkości liter może być ukryty tajny przekaz. Przypominając sobie jednocześnie o programach, które potrafią ukrywać tekst wewnątrz obrazków (modyfikując je nieznacznie tak, że z wyglądu zbytnio się nie różnią) wpadłem na pomysł na nowy program.

PokemonCrypt to napisany w C++, konsolowy program przetwarzający pliki tekstowe, który potrafi ukryć tekst w tekście - generuje TaKiE PISmO PoKeMoNOwE, a w wielkości liter koduje treść tajnego tekstu. Szczegóły wyjaśnia poniższy schemat:

Wiecej »

Comments | Share

# Wykłady z matematyki dyskretnej

Sun
09
Oct 2005

Otrzymałem wczoraj od pana profesora Zbigniewa Domańskiego archiwum z wykładami z matematyki dyskretnej, które obowiązują nas na Politechnice Częstochowskiej, na V semestrze informatyki na WIMiI i za Jego pozwoleniem udostępniam wszystkim zainteresowanym do ściągania.

Plik zajmuje 2.14 MB. Oto on: Matematyka.rar.

Comments | Share

# MES Viewer

Fri
07
Oct 2005

Ponieważ koledzy (i koleżanka :) w ramach małego kółka na uczelni chcą pisać silnik 3D i na nim prezentację siatki elementów skończonych 3D (metoda elementów skończonych to takie naukowe coś, mniejsza z tym, sam tego dokładnie nie znam :) postanowiłem zrobić im konkurencję i też napisałem taki program. Wprawdzie nie wiem, jak powinno to wyglądać naprawdę, ale te 8 dni spędzone nad tym projektem było ciekawym ćwiczeniem matematyczno-informatycznym.

Za góry zastrzegam, że program nie będzie kontynuowany. Wracam teraz do ciekawszych rzeczy :)

Screen:

Screen z MES Viewer

Wiecej »

Comments | Share

# Wykład o Pythonie

Tue
04
Oct 2005

Właśnie uzgodniłem z Gynvaelem, że na kanale #wyklady w sieci PolNet będę jednym z wykładowców - wygłoszę wykład pt. "Python - podstawy". Zainteresowanych zapraszam na kanał w środę 12 października w godzinach 19:00-21:00. Będą potem dostępne logi do ściągnięcia.

Wiecej »

Comments | Share

# Megatutorial - mirror

Sun
02
Oct 2005

Xion zniknął już jakiś czas temu. Nie ma z nim żadnego kontaktu, a ostatnio przestała nawet działać jego strona - Avocado Software. Oprócz niego samego najbardziej szkoda przy tym Megatutoriala - ponadośmiusetstronnicowego kursu C++ dostępnego online na licencji GNU FDL w formacie PDF. Postanowiłem więc zrobić jego mirror, żeby zainteresowani nadal mogli go ściągać.

Wiecej »

Comments | Share

STAT NO AD
[Stat] [STAT NO AD] [Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2019