December 2005

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Pov-Ray

22:57
Wed
28
Dec 2005

Znacie POV-Ray? To taki dziwny program, w którym pisze się w specjalnym języku i powstaje z tego render 3D. Właściwie nie wiem, co można w tym zrobić (bez jakiejś nakładki graficznej na pewno nic pięknego), ale ponieważ uczą nas tego na studiach, postanowiłem trochę zgłębić temat i po 3 dniach nauki wykonałem takie oto prace:

Rysunek 1 Rysunek 1

Warto też odwiedzić stronę POVRay Short Code Contest - Round 3, na której są prace z konkursu na najładniejszy render z kodu nie dłuższego niż 256 znaków.

Comments | Share

# Wesołych Świąt !

13:56
Sat
24
Dec 2005

Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia (jakkolwiek się to tam pisze z dużych czy z małych liter :P) oraz szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim, którzy przeczytają te życzenia :)

Comments | Share

# AVS

09:42
Fri
23
Dec 2005

W sumie mogłem napisać o tym już dawno, ale jakoś nie przyszło mi to do głowy... Znacie AVS (Advanced Visualization Studio)? To domyślna wtyczka wizualizacyjna w Winampie. Jeśli nie, odpalcie jakąś MP3, naciśnijcie Ctrl+Shift+K, a w okienku wizualizera kliknijcie prawym klawiszem, wybierzcie AVS Editor i zobaczcie, w jaki sposób zbudowane są takie efekty - albo jak można tworzyć własne! Za to, jakie ta niepozorna wtyczka ma możliwości, jak wygląda i jak działa, należy się jej autorom naprawdę najwyższy respect :)

Comments | Share

# BDSM2

18:00
Wed
21
Dec 2005

No i stało się. Skończyłem pisanie Badly Developed SADOL Machine 2. Jest to interpreter ezoterycznego języka programowania, który wymyślił nooga. Druga wersja interpretera działa dużo szybciej i jest w pełni zgodna ze specyfikacją języka (ale nie z pierwszą wersją!). Napisałem też porządną dokumentację. All in English :)

Wiecej »

Comments | Share

# DirectX 9.0 SDK Update - (December 2005)

17:50
Fri
16
Dec 2005

Microsoft wydał nową, grudniową wersję pakietu SDK do DirectX 9.0. Link bezpośrednio do pliku: dxsdk_dec2005.exe (318.68 MB).

Comments | Share

# Napisałem artykuł

17:14
Thu
15
Dec 2005

Od miesięcy miałem ochotę opisać w artykule swoje przemyślenia i problemy związane z obsługą błędów w kodzie programów w C++. Wreszcie wziąłem się za robotę i teraz każdy zainteresowany może przeczytać, jak wygląda moja wizja obsługi błędów oraz dlaczego stanowi moim zdaniem problem.

Liczę na feedback - może ktoś podpowie mi jakieś lepsze rozwiązanie albo przekona mnie do myślenia w inny sposób na ten temat?

Wiecej »

Comments | Share

# Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

15:19
Thu
15
Dec 2005

Mam do rozwiązania bardzo dziwny problem. Na pewnym komputerze pojawiają się na ekranie paski. Każdy taki pasek ma piksel wysokości, jest koloru brązowego i ciągnie się od pewnego miejsca do prawej krawędzi ekranu. Czasem jest ich więcej, a czasem mniej. Nawet bez robienia czegokolwiek potrafią pojawiać się i znikać, ale z drugiej strony są silnie związane z pokazywanym obrazem - biegną zwykle od jakiegoś tekstu (od obrazka nie) i przewijają się razem z zawartością strony. Występują niezależnie od uruchomionego programu. Komputer ma na pokładzie Athlon XP, kartę GeForce 2 MX, a monitor jest CRT taki jaki widać.

Ktokolwiek widział kiedyś taki efekt albo wie, co może być jego przyczyną, proszony jest o kontakt. Czy to wina zepsutego monitora, karty graficznej, a może systemu operacyjnego, sterownika albo jakiegoś wirusa? Zainstalowałem najnowszy sterownik do karty graficznej i zrobiłem skan antywirusowy, antyspyware'owy oraz Windows Update. Aha, jeszcze jedno - te paski nie łapią się na screenach robionych klawiszem PrintScreen.

Dziwny problem #1 Dziwny problem #2

Comments | Share

# Nowe logo

20:30
Tue
13
Dec 2005

Nooga zrobił mi nowe logo na stronę, za co należą mu się wielkie podziękowania. Kto nadal widzi stare -> Ctrl+F5.

Comments | Share

# Konferencja 2006

21:21
Mon
12
Dec 2005

Jak poinformowali organizatorzy, w dniach 31 marzec do 2 kwiecień 2006 odbędzie się trzecia edycja konferencji, której nazwa to teraz "III Ogólnopolska Konferencja Inżynieria Gier Komputerowych" (w skrócie IGK).

Comments | #events #warsztat #igk Share

# Artykuł się pisze

20:20
Mon
12
Dec 2005

Rozpocząłem wczoraj pisanie artykułu. Będzie nosił tytuł "Problemy z obsługą błędów w kodzie C++" i będzie opowiadał o moich rozterkach na temat eleganckiego, estetycznego rozwiązania dobrej kontroli błędów w programach (którego to rozwiązania nadal zresztą nie znalazłem). Premiera comming soon, bo szybko mi idzie, a art raczej nie jest długi.

Mam masę pomysłów, nad czym można spędzić święta. Myślę też o napisaniu czegoś zupełnie odjechanego, ale mniejsza z tym - szczegóły zdradzę, jeśli jednak się na to zdecyduję :)

Comments | Share

STAT NO AD
[Stat] [STAT NO AD] [Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2018