August 2005

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Opera za darmo

Tue
30
Aug 2005

Dzisiaj i tylko dzisiaj można dostać za darmo numer seryjny do programu Opera. Program jest ciekawy i warty uwagi, bo integruje w jednym miejscu klienty WWW, e-mail, RSS, news i IRC, a na codzień jest shareware. Nawet, jeśli ktoś uznaje, że Firefox czy Internet Explorer jest lepszy, warto się zapisać - co nam szkodzi :)

Wiecej »

Comments | Share

# BDSM :)

Thu
25
Aug 2005

Nooga wymyślił ostatnio funkcyjny język ezoteryczny SADOL i napisał jego specifykację. Podobno powstają czy powstały już jakieś implementacje jego interpreterów, ale ja żadnej jeszcze nie widziałem, a ponieważ język mi się sposobał, postanowiłem napisać swoją. Po dwóch dniach kodzenia moje "dzieło" zostało skończone :) Zapraszam na stronę Badly Developed SADOL Machine.

Wiecej »

Comments | Share

# Hackles

Fri
19
Aug 2005

Jeśli ktoś jeszcze nie zna, to warto zapoznać się z komiksem Hackles. Opowiada on o pracownikach firmy informatycznej i ma bardzo dużo odcinków.

Wiecej »

Comments | Share

# Małe demo

Mon
15
Aug 2005

Skończyłem pisać małe demo 3D umożliwiające chodzenie i rozglądanie się po proceduralnie wygenerowanym terenie. Zapraszam do ściągania. plik ma 352 KB. Do uruchomienia wymaga Windows i DirectX.

Wiecej »

Comments | Share

# Wersja do druku

Tue
09
Aug 2005

Zrobiłem wersję do druku mojej strony. Nie ma jednak do tego żadnego osobnego linka. Wykorzystałem mechanizm mediów w CSS i dzięki temu strona po prostu wygląda po wydrukowaniu tak, jak ma wyglądać - inaczej, niż na ekranie. Możesz to sprawdzić uruchamiając podgląd wydruku w swojej przeglądarce WWW.

Najpierw jednak bardzo proszę o naciśnięcie Ctrl+F5 każdego, kto tu wchodzi! W przeciwnym wypadku w cache przeglądarki zostaje stary styl CSS.

Comments | Share

# Nowy wygląd strony

Fri
05
Aug 2005

Chyba po raz pierwszy od powstania tej strony zmieniłem jej wygląd. Związane jest to z nauką HTML i CSS, a dokładnie z przekonaniem się, że jednak można w HTML zrobić układ strony za pomocą sekcji DIV, a nie wielkiej tabeli. Najważniejsze nowości to:

Comments | Share

# DirectX 9.0 SDK Update - (August 2005)

Thu
04
Aug 2005

Microsoft znowu wydał nową wersję pakietu SDK do DirectX. Co ciekawe, do jej ściągnięcia przez stronę DirectX 9.0 SDK Update - (August 2005) wymagane jest sprawdzenie autentyczności zainstalowanego Windowsa, zupełnie jak do aktualizacji Windows Update od kilku dni. Na szczęście ci posiadacze oryginalnej wersji, którym jakimś cudem procedura sprawdzania autentyczności nie działa ;) moga ściągnąć plik bezpośrednio z tego linka: dxsdk_aug2005.exe (169 MB).

Comments | Share

# O gamedev inaczej

Wed
03
Aug 2005

Na forum scene.pl rozwinęła się bardzo ciekawa (i długa) dyskusja na temat branży programowania gier. Warto przeczytać.

Wiecej »

Comments | Share

STAT NO AD
[Stat] [STAT NO AD] [Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2019