Programujesz w C czy w C++?

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Programujesz w C czy w C++?

Sun
16
Nov 2008

Dziś będzie refleksja, do której skłoniła mnie niedawna rozmowa na Gadu-Gadu. Wielu z tych, którzy pisali w C albo uczyli się go na studiach, a nawet niektórzy autorzy książek wyznają podział na C i C++ tak ścisły, że wszelkie pisanie własnych kontenerów, używanie łańcuchów typu char* czy zmiennych i funkcji globalnych, a nawet wskaźników nazywają językiem C. C++ kojarzy im się wyłącznie z jak najintensywniejszym stosowaniem programowania obiektowego i biblioteki STL.

Tymczasem ja nigdy nie używałem języka C i nie mam zamiaru. Stale programuję w C++, a mimo tego używam czasem funkcji globalnych, piszę nieraz własne struktury danych i nie przepadam za strumieniami biblioteki standardowej. Dlatego uważam, że takie nazywanie wszystkiego co nie-obiektowe i nie-STL-owe programowaniem w C jest trochę przesadzone.

Pokażcie mi z resztą bibliotekę przeznaczoną dla C++, która wykorzystuje wszystkie cechy tego języka (klasy, łańcuchy i kontenery STL, strumienie i wyjątki) zamiast dostarczać swoich własnych rozwiązań w tym zakresie albo używać starego podejścia z C. Niewiele takich jest, a mimo tego nie nazywamy wszystkich pozostałych bibliotekami do C.

Comments | #c++ #stl Share

Comments

STAT NO AD
[Stat] [STAT NO AD] [Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2019