Problem obsługi błędów

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Problem obsługi błędów

Tue
12
Apr 2005

Mój nowy projekt to bot IRC. Zabieram się za jego pisanie już od kilku dni, na razie uczę się i zbieram materiały. Ma być przenośny (Windows, Linux), docelowo działać na koncie shellowym, mieć różne wypasione funkcje itd... Nie mam jeszcze dla niego nazwy - przydałbyby się jakieś propozycje :) Myślałem na przykład nad jakimś żeńskim imieniem.

Ale nie w tym problem. Chciałbym przy okazji opracować nowy, lepszy sposób obsługi błędów, który będę stosował w swoim kodzie. Nie mam teraz czasu ani ochoty opisywać tego dokładnie. Może jutro... Ogólnie chodzi o znalezienie kompromisu między czytelnością kodu i szybkością jego pisania, a porządnością obsługi błędów. Waham się między wyjątkami C++ a własnym systemem sprawdzania pełnym ifów w kodzie.

Dotychczas stosowałem to drugie rozwiązanie i robiłem paranoicznie rozbudowaną kontrolę błędów, ale to nie było najwygodniejsze. Można to zobaczyć w moim kodzie, np. w programie Automaty komórkowe 1.0. Trochę o moim podejściu napisałem też w tym poście forum.

Ktoś skomentuje? Może coś doradzi? :)

Comments | Share

Comments

STAT NO AD
[Stat] [STAT NO AD] [Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2019