Dobry hex edytor

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 6 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Fri
27
Feb 2009

W życiu programisty bywa tak, że czasem trzeba obejrzeć albo zmodyfikować plik binarny. Potrzebny jest do tego specjalny edytor, który pokazuje bajty jako liczby szesnastkowe (hex). Pytanie tylko - który jest dobry? Chodzi rzecz jasna o jakiś program okienkowy dla Windows, najlepiej darmowy.

Z tego co widzę, dobrego a darmowego niestety nie ma. Dotychczas byłem zwolennikiem starego dobrego Hex Workshop (jest Shareware).

Ostatnio kolega z pracy (pozdro Bartek!) polecił mi Hex Editor Neo. Ma wersję darmową, ale niestety ona jest tak okrojona, że na niewiele się przyda. Ale już pełna wersja (można ją testować przez 14 dni) jest "wypasiona" i przewyższa funkcjonalnością Hex Workshop. W porównaniu z nim brakuje tylko zamalowania zaznaczonego fragmentu pliku na wybrany kolor.

Przy okazji ciekawostka: Hex Editor Neo pokazuje w swoim okienku taką oto informację jak na obrazku. Teraz możemy mówić: "pisząc optymalny kod pomagasz chronić środowisko" :D

A może znacie jakiś inny dobry hex edytor?

Comments | #tools #humor Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2024