Mon
05
Nov 2007
Zastanawiałem się, czy Wiedźmin odniesie sukces za granicą. Miałem obawy, czy ludzie Zachodu zrozumieją polskie klimaty - obraz wsi, polskie narzekanie, polskie podejście do polityki i do życia, które gra przedstawia. Czy Amerykanie szalejący na punkcie strzelanek typu Halo 3 zechcą zagrać w rasowego RPG-a. Czy fanów RPG z kolei nie zrażą nowatorskie rozwiązania, jak brak wyboru klasy postaci czy system walki.
Na szczęście okazuje się, że Wiedźmin został bardzo dobrze przyjęty nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Takie wieści podaje serwis gram.pl. Nawet TVN wyemitował w Faktach długi materiał na temat Wiedźmina.