Komórki, J2ME, M3G

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Tue
25
Dec 2007

Dobra, poddaję się. Nie chce mi się już zajmować programowaniem na komórki. To jest fajne, ale mam też inne rzeczy w planach. Poznałem MIDP 2.0 i M3G dość dokładnie, zwłaszcza od strony teoretycznej. W praktyce dobił mnie problem z siatką o aktualizowanej dynamicznie geometrii (początkowo ma wszystkie wierzchołki w (0,0,0)), która na emulatorze działa dobrze, a na moim telefonie znika, kiedy tylko punkt (0,0,0) przestaje być w polu widzenia.

Z tego mojego "zajmowania się" pozostaną dwie pożyteczne rzeczy. Pierwsza to CapsViewer - mały midlet do pokazywania możliwości sprzętowych telefonu, na którym działa (parametry wyświetlacza, ilość pamięci, możliwości grafiki 3D itd.).

Druga to diagramy klas, który pomogły mi wyobrazić sobie organizację API M3G. Ta biblioteka jest przemyślana, przyjemna, obiektowa i wysokopoziomowa, ale co za tym idzie składa się z bardzo wielu drobnych, powiązanych ze sobą klas. Może komuś kiedyś przydadzą się te diagramy...


Wszystko


Same agregacje


Same dziedziczenia

Comments | #rendering #java #mobile Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2022