MSDN Library - warto ściągnąć

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Sun
21
Sep 2008

Nowe! Ten wpis dotyczy starego MSDN Library. Aby przecztać o nowej dokumentacji w Visual Studio 2010, zapraszam do wpisu pt. Documentation in Visual CPP.

Nie pisałem chyba jeszcze o tym, a nieraz przekonałem się, że nie wszyscy o tym wiedzą. Chodzi o MSDN Library - dokumentację Microsoftu dla programistów, która zawiera m.in. opis obsługi Visual Studio, biblioteki standarowej C++, interfejsu WinAPI, OpenGL, języka C# i całej platformy .NET oraz jej biblioteki i wielu, wielu innych rzeczy. Każdy kto przestał korzystać tylko z przeczytanych tutoriali zagląda tam, żeby znaleźć opis danej funkcji czy poczytać, jak w Windows zaimplementować to czy tamto. Wiele osób, jak widzę, korzysta z tej dokumentacji w wersji online.

Tymczasem MSDN Library jest dostępny za darmo w wersji do pobrania, jako obraz płyty ISO zajmujący 2 GB. Na tej płycie leży instalator, który pozwala zainstalować na dysku wybrane części dokumentacji. Posiadanie MSDN Library zainstalowanego lokalnie ma wiele zalet: 1. Działa szybciej, 2. Działa nawet kiedy Internet wysiądzie, 3. Oprócz drzewiastego spisu treści i wyszukiwania pełnotekstowego (które wbrew pozorom jest niezbyt użyteczne) posiada indeks, czyli alfabetyczny spis wszystkich funkcji i innych tematów. On jest naprawdę bardzo przydatny i m.in. dzięki niemu nie wyobrażam sobie korzystania z MSDN Library przez Internet, zawsze mam zainstalowany na swoim dysku.

MSDN Library

Comments | #visual studio #tools #web Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2022