Funkcje do kolizji

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Mon
03
Nov 2008

Zachęcony notką na blogu Yarpena kupiłem sobie książkę Real-Time Collision Detection (Christer Ericson). Teraz czytam ją wrzucając znalezione funkcje do modułu matematycznego mojej biblioteki CommonLib. Żeby je testować, napisałem sobie prosty program z Direct3D, który pokazuje kolidujące bryły:

Jak pisałem już kiedyś, w programowaniu (szczególnie tam gdzie jest matematyka) występuje tajemnicze zjawisko, które powoduje, że skopiowany kod - choćby nie wiem jak gotowy do użycia - zwykle nie działa. Pojawiają się różne błędy zmuszając do podjęcia wysiłku jego zrozumienia, żeby te błędy naprawić. Wczoraj to zjawisko dało o sobie znać w wyjątkowo niezwykły sposób. Kompilator pokazał błąd:

error C2146: syntax error : missing ';' before identifier '-'

Dłuższą chwilę zajęło mi stwierdzenie, że powodem jest sam znak minusa, który w skopiowanym kodzie nie jest prawdziwym minusem, ale jakimś znakiem specjalnym, który minus przypomina. Mimo tych trudności nie poddaję się - metoda Kopiego-Pasta rządzi! :)

Comments | #math Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2021