Total Commander a foldery specjalne

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 6 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Thu
06
Nov 2008

Total Commander to świetny manager plików. Pozwala zarządzać plikami tak jak naprawdę wyglądają na dysku. Jednak czasem instalują się w systemie specjalne foldery, na Pulpit lub do wnętrza Mój komputer. Dotyczy to na przykład oprogramowania do komórek i palmtopów. Total Commander nie pozwala eksplorować wirtualnego drzewa powłoki Windows, w którym na samej górze jest Pulpit. Czy wobec tego w programie nie ma dostępu do takich folderów specjalnych?

Okazuje się, że jednak Total Commander potrafi poruszać się po przestrzeni tych folderów powłoki. Trzeba tylko uciec się do prostej sztuczki (którą pokazał mi kolega z pracy Piotrek - pozdro!) - utworzyć gdzieś na dysku zwykły skrót LNK do takiego folderu, a potem w Total Commanderze "wejść" do niego klawiszem Enter.

Swoją drogą, Christian Ghisler mógłby do swojego programu dorobić jedną ważną funkcję - asynchroniczne odświeżanie listy plików, tak żeby przedłużające się listowanie komputerów w Otoczeniu sieciowym czy innym folderze nie zawieszało całego programu. Twórcy przeglądarek internetowych już dawno wprowadzili takie rozwiązania.

Comments | #software Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2024