Professional Developers Conference 2008

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Wed
17
Dec 2008

PDC - Professional Developers Conference to konferencja firmy Microsoft. Dla niektórych to nie nowość, bo tegoroczna edycja odbyła się 27-30 października 2008, ale ja dziś właśnie przeglądałem sobie prezentacje z tego wydarzenia, dostępne na stronie PDC 2008 / Agenda / Sessions. Jest tam w sumie 207 sesji, z których do większości można pobrać prezentację PPTX. Wykłady dotyczą głównie "biznesowo-bazodanowych" technologii Microsoftu, jak .NET, SQL Server, ADO, ASP itp.

Ci którzy kodują w bardziej tradycyjnych technologiach też mogą jednak znaleźć tam ciekawe rzeczy. Moją uwagę zwróciły m.in. informacje na temat co nowego pojawi się w kolejnych wersjach produktów firmy, jak .NET Framework 4.0 czy Visual Studio 10. Widać, że Microsoft żywiołowo idzie do przodu i rozwija swoje oprogramowanie zgodnie z nowoczesnymi trendami. Pojawią się fajne narzędzia, biblioteki oraz rozszerzenia języków programowania (C++, C#) wspierające programowanie równoległe. C# stanie się bardziej dynamiczny. Samo IDE natomiast otrzyma nowe możliwości, m.in. będzie mogło wyświetlać minimapkę z kodu, taką o jakiej zawsze marzyłem i jaką opisałem kiedyś wśród swoich pomysłów :)

Comments | #visual studio #.net #c++ #windows #events #gui Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2022