Ribbon i spółka

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Sat
09
Dec 2006

Office 2007

Już od dawna intrygował mnie nowy interfejs użytkownika Office 2007 - ładny, niezwykle wygodny i intuicyjny. Do dalszego zainteresowania tym tematem skłonił mnie ostatnio kolega PrzemoS. Oto, co się okazało:

Otóż producent postanowił udostępnić ten wynalazek za darmo wszystkim zainteresowanym. Do pobrania jest liczący ponad 120 stron dokument. Wystarczy się zarejestrować na stronie WWW. Niestety nie ma żadnego kodu czy biblioteki zapewniającej kontrolki tego GUI - jest sam opis. Można go stosować w dowolnych produkcjach, także Open Source. Wyjątkiem są programy bezpośrednio konkurujące ze składnikami pakietu Office. Poza tym trzeba się dokładnie stosować do tej specyfikacji.

Ciekawi mnie tylko, w jaki sposób firma zastrzegła sobie możliwość wykorzystania przez innych czegoś takiego jak wygląd i zachowanie interfejsu użytkownika? Czyżby sobie to opatentowali? Może więc jednak doczekamy się OpenOffice 2007 z nowym interfejsem i zastrzeżeniem, że nie wolno używać go w USA, tak jak dziś Amerykanie mają problemy z PuTTY czy odtwarzaniem MP3 w Linuksie? :)

Do poczytania:

Comments | #gui Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2022