DirectX Ops

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Fri
16
Mar 2007

Błędne działanie NVMeshMender

W skład pakietu DirectX SDK wchodzi m.in. ciekawe narzędzie, któremu dziś przyjrzałem się bliżej, a z którego chyba niewiele osób korzysta. Chodzi o dxops.exe. Ten napisany w C#, konsolowy programik "karmi się" skryptami zapisanymi w plikach tekstowych w prostym języku, w którym kolejne instrukcje mogę wczytywać, zapisywać oraz przetwarzać tekstury (we wszelkich obsługiwanych przez D3DX formatach) oraz siatki (w formacie X). Pośród możliwości programu warto wymienić:

Nie jest to w sumie nic ponad możliwości dostępne z poziomu funkcji D3DX, ale ich udostępnienie jako narzędzia nie wymagającego pisania kodu czyni ten program godnym uwagi.

Niestety z nieznanych mi przyczyn dxops źle generuje normalne dla moich siatek eksportowanych do formatu X z Blendera. Pozostaje więc NVMeshMender, który niestety też nie jest idealny (co pokazałem na załączonym zrzucie ekranu).

Comments | #rendering #directx #tools Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2022