Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 6 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.
Fri 08 Jun2007
EduAkcja - Microsoft przygotował ciekawą ofertę dla uczniów, studentów i wszelkich pracowników sektora edukacyjnego. Można w niej kupić po przystępnej cenie pakiet Office 2003 lub 2007 (Standard - niecałe 200 zł, Professional - niecałe 280 zł brutto). To dobra wiadomość zważywszy, że w przeciwieństwie do Windows czy Visual Studio, pakiet biurowy nie jest dostępny dla studentów za darmo w ramach MSDN AA. Przejrzałem dokładnie zasady i oto moje wnioski:
Zalety:
Oryginalny Office do kupienia po przystępnej cenie
Polska wersja językowa
Zakup przez Internet - przelew + przesyłka pocztowa
Można korzystać z programu nawet po skończeniu szkoły/uczelni
Wady:
Można kupić tylko jeden raz
Do zainstalowania tylko na jednym komputerze (a co jeśli ktoś ma peceta i laptopa?)
Tylko do zastosowań niekomercyjnych (można na nim wykonywać jedynie prace zlecone)